Oytun Erbaş Kimdir?

22.08.2018
Oytun Erbaş Kimdir?

Oytun Erbaş Kimdir?
2001’de İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. (Dönem ikincisi olmuştur.)
TUS’ta 7 defa ilk 10’a girmen Erbaş, sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatoloji alanlarında dersler vermektedir.
Halen Fizyoloji Bilim Dalında Doçent Doktor olarak öğretim üyeliği yapmaktadır.
Erbaş, aynı zamanda ABD Illinois eyaletindeki “Experimental Medicine” ve Gebze-Kocaeli & Tübitak Teknoloji Geliştirme bölgesindeki “Deneysel Tıp” İlaç ARGE Laboratuvarlarının da kurucusudur.
Yaptığı deneysel çalışmalarla, Uluslararası Otolojik Cerrahi Derneği’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları dalında ‘‘Politzer Ödülü’’(2013) ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden ‘‘Jacques Duparc Ödülü’’(2013) aldı. Ayrıca ulusal kongrelerden onlarca en iyi proje ve en iyi sözlü bildiri ödülleri de kazandı.
Erbaş, bunlara ek olarak İstanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine ile İstanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation dergilerinin de yayın sekreterliği ve yayın editörlüğü görevlerinde de bulunmaktadır.
Çalışma sahaları inflamasyon ve psikiyatrik ilişkiler, oksitosin etkileri, epilepsi mekanizmaları ve tedavisi, nörogelişimsel bozukluklar (otizm) ve tedavisi, diyabetik nöropatide nöroprotektif ilaç denemeleridir.
Erbaş, diyabetik nöropatili sıçanlarda oksitosin, MESNA ve glutamin’ in, nöropati üzerine etkilerinin elektrofizyolojik (EMG) ve histolojik yöntemlerle araştırılması alanlarında da tez çalışmasını yapmıştır.
Oytun Erbaş’ın Kitapları
Erbaş O. Fizyoloji Ders Kitabı (Nobel Kitabevi)
Erbaş O. Fizyoloji Ders Kitabı (Nobel-İzmir Güven Tıp Kitabevi)
Erbaş O. Anatomi Ders Kitabı (Nobel- İzmir Güven Tıp Kitabevi)
Erbaş O. Mikrobiyoloji Ders Kitabı (Nobel-Güven Tıp Kitabevi)
(Âlim Sözlük)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page