Baran Doğan Kimdir?

12.08.2018
Baran Doğan Kimdir?

Baran Doğan Kimdir?
Avukat Baran Doğan, 1979/Malatya doğumludur. İstanbul Mehmet Niyazi Altuğ Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi almıştır. Hukuk fakültesinden 2000 yılında mezun olmuştur. 2001 yılında yaptığı avukatlık stajının ardından kurduğu hukuk bürosuyla 2002 yılından beri İstanbul’da serbest avukatlık yapmaktadır. 2002 yılından itibaren İstanbul Barosu CMK Servisi’nde aktif olarak görev almış, bir dönem Devlet Güvenlik Mahkemesi bölge sorumluluğu görevini üstlenmiştir.
İstanbul Aydın Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümü Yüksek Lisans programında Uluslararası Örgütler, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Düşünce ve İfade Hürriyeti alanlarında çalışmalar yapmıştır.
2008-2009 yıllarında dil eğitimi için İngiltere’ye gitmiş, British Council tarafından akredite edilen Embassy Cess akademisinde ileri derecede İngilizce eğitim sertifikası almıştır.
Çeşitli sivil toplum örgütlerine üye olarak hukuk çalışmaları yürütmüştür. Gazetelerde yayınlanmış yazı ve makaleleri bulunmaktadır.
Baran Doğan, bedelli askerlik için parasının iade talebiyle adını kamuoyunda duyurmuştu.
Doğan, 2011’de 30 bin TL bedelli askerlik yaptığını, daha sonra bedelli askerlik fiyatının 18 bin liraya düştüğünü gerekçe göstererek, 12 bin lira artı faizini iade talebinde bulunmuş, süreci Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) taşımıştı. (Âlim Sözlük)

You cannot copy content of this page