İkiz Polis Sehitlerinin Eşleri de Polis Oldu

19.07.2018
İkiz Polis Sehitlerinin Eşleri de Polis Oldu

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)´nde eğitimlerini tamamlayan 764 polis adayı ile birlikte şehit İkiz Polis Eşleri´de yemin ederek mezun olmanın gururunu yaşadılar. Tören POMEM Müdürü Niyazi Turgay´ın konuşması ile başladı.
Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi yapıldı ve dereceye giren polis okulu öğrencilerine hediye ve teşekkür plaketi protokol mensupları tarafından verildi. Mezun polis adaylarının yemin etmesinin ardından genç polisler kep atarak aileleri ile buluşup büyük sevinç yaşadı. Ankara´da Gölbaşı Özel Harekat Merkezinde şehit düşen polislerin eşleri Kübra ve Emine Oruç da yakınlarıyla mezun olmanın gururunu yaşadı. Programa katılan şehit Ahmet ve Mehmet Oruç´un babası Ali Oruç, çocuklarına yazdığı şiiri okuması duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.
Aksaray Şehit Önder Güzel POMEM´de düzenlenen mezuniyet törenine, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Fuat Anık, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, POMEM Müdürü Niyazi Turgay, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, protokol mensupları, şehit polisler Ahmet ve Mehmet Oruç´un babası Ali Oruç, mezun polislerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page