15 Temmuz

Başarısız 15 Temmuz hain darbe girişiminin bugün ikinci yılı… FETÖ’nün darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Erdoğan’ın katılımıyla tören düzenlenecek.
Canını ortaya koyarak darbeyi engelleyen kahramanlar için bugün bir dizi anma etkinliği düzenlenecek. Darbe girişiminden hemen sonra nöbet tutulan alanlarda etkinlikler yapılacak. Kahramanlar hatırlanacak, hainler bir kez lanetlenecek. Milletin darbecilere dur dediği nokta olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü etkinliklerin merkezi olacak.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, köprüde büyük bir yürüyüş gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığı, vatandaşları Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapılacak yürüyüşe davet etti. Cumhurbaşkanlığının Twitter hesabından, Demokrasi ve Millî Birlik Günü kapsamında yarın (bugün) İstanbul’da gerçekleştirilecek yürüyüş hatırlatıldı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, 15 Temmuz Pazar günü saat 21.00’de milletçe İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşuyoruz” ifadesi kullanılan paylaşımda, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı halkın direnmesine ilişkin videoya da yer verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın