Fotokapana Yakalanan Teröristin Sarı Eldiveninin Sırrı Çözüldü

polis365.com
polis365.com

Fotokapana Yakalanan Teröristin Sarı Eldiveninin Sırrı Çözüldü 1 saat önce
Giresun’da önceki gün biri Eren Bülbül’ün katili 2 terörist öldürüldü ve 8 kişilik grup deşifre oldu. Güvenlik güçlerinin operasyonları sürerken, fotokapana yakalanan teröristlerden birinin eline taktığı sarı eldivenin sırrı da çözüldü.

Giresun’un Güce ilçesi kırsalında önceki gün öldürülen, biri PKK’nın sözde Karadeniz yapılanması sorumlusu, 2 teröristin üzerinden çıkan belgelerle bölgedeki 8 kişilik grup deşifre oldu. Güvenlik güçlerinin operasyonları sürerken, fotokapana yakalanan öldürülen teröristlerden birinin eline taktığı sarı eldivenin sırrı da çözüldü. Teröristlerin, bölgedeki fotokapanlara yakalanmamak için sık ağaçlar ve dikenli bitkilerle kaplı yollardan ilerlediği, ellerini dikenlerden korumak için de eldiven taktığı bildirildi.

ÇATIŞMADA TERÖRİSTLER ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Giresun’da, terör örgütü PKK’nın sözde Karadeniz yapılanmasına yönelik faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, önceki gün Güce ilçesi kırsalında PKK’lı 2 teröristle sıcak temas sağladı. Çıkan çatışmada, teröristler etkisiz hale getirildi. Teröristlerle birlikte 2 uzun namlulu silah, 4 el bombası ve el yapımı patlayıcı düzeneğinin yanı sıra gece görüş dürbünü ele geçirildi.
EREN BÜLBÜL’Ü ŞEHİT EDEN GRUPTAN OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

Öldürülen teröristlerin, PKK’nın sözde Karadeniz yapılanması sorumlusu ‘Sorej’ kod adlı Barış Coşkun ile ‘Berhudan’ kod adlı Bedrettin Çeliker isimli teröristler olduğu saptandı. Teröristlerden Barış Coşkun’un, İçişleri Bakanlığı’nın Aranan Teröristler Listesi’nde Gri kategoride olduğu açıklandı. Ayrıca 2 teröristin geçen yıl 11 Ağustos’ta Maçka’da bir evden erzak çalan teröristlerin yerini gösteren Eren Bülbül ile Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’i şehit eden gruptan olduğunu belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın