Çorumda Memleket Meselesi..

Herşey 26 nisan da başladı, ne 26 nisanmış hala atlatamadı insanlar şokunu.Çorumdan Türkiyeye yayılan bu bilgi günlerdir mezarlığa gidip ağlayan bir kızın gizemiydi aslında.
Polis ve mezarlık görevlilerinin araştırmaları, yerleştirilen kameralar, dua ettiği düşünülen kabrin başına bırakılan “Ne olur ortaya çık, sana yardım edelim” mesajlarına rağmen esrarengiz kız ortaya çıkmadı.Buraya kadar herşey normaldi bir kız vardı dikkat çeken polis araştırıyordu.
iş öyle bir noktaya geldi ki Mezarlık günlerdir meraklı vatandaşlar ve okuldan kaçan öğrencilerin akınına uğrar oldu, bu insanların amacının ne olduğu neden mezarlığa geldi aslında en gizemli konudur.
Ne var ne istiyorsunuz mezarlıktan ? sorusuna mezarlıkta bulunan bazı vatandaşların cevapları;

* Esrarengiz kızın peşine düşen gençlerden Samet Ballı: Biz eğlencesine bekliyoruz. Kız gelmiyor, etmiyor. Şehit cenazesine kimse gelmiyor ama bir kız ortadan kayboluyor, bütün Çorum burada.

* Kemik erimesi olan ve tekerlekli sandalye ile mezarlığa gelen Emine Işık (63): Dün de buradaydım. Akşam 19.00 gibi geliyorum, 22.00’ye kadar bekliyorum. Geliyorum, gidiyorum. Burada yatırlar vardı. Acaba bu bir uyarı mı, bilemiyorum. Yalın ayak bir kız çocuğu varmış. Buranın mezarlık memuru da korkudan istifa etmiş. Biz öğlen de geldik. Su döküp Fatiha okuduk.

* Ortaokul öğrencisi Koray Kabadayı (14): Okulda sadece bu olay konuşuluyor. Biz de arkadaşlarla “Gidelim, görelim” dedik. Kızın sorunları olabilir. Gelirse de korkarsam kafasına sopayla vururum.

* Fatih Tufan: Mezarlıktan çocuk ağlama sesleri geliyormuş. Bu kişi ya delidir ya da zamanınında yakınını kaybetmiştir. Şimdi bir sıkıntı çekiyordur. Mezarlık görevlileri niye yakalayamadı? Ben ona inanamadım.

* Hatice Demirel: Biz annemizin mezarını ziyarete geldik. Burada böyle bir şey olduğundan haberimiz yoktu. Belki gizemli bir şey olabilir, belki hastalanmıştır. Kız mezarlığa gelmiştir. Bu kabristanın bir sırrı, millete bir uyarı. Ne olduğunu hiçbirimiz bilemeyiz.
Allah akıl fikir versin diyor ve yazımıza son veriyoruz.5 yorum

Bir yanıt bırakın