Pazartesi , Mart 30 2020
Ana Sayfa / Teknoloji / Giyilebilir Eldiven

Giyilebilir Eldiven

Samsung bugün samsungtomorrow.com sitesinde yapılan habere göre dünyanın ilk giyilebilir akıllı eldiveni Samsung Fingers üzerinde çalıştığını açıkladı. Samsung Fingers ile ilgili detaylara gelin gözatalım.

Yapılan açıklamaya göre henüz geliştirilme aşamasında olan bu teknoloji, kullanıcıları resmen hayallerinin ötesine taşıyor. Samsun Fingers da süper esnek bir Emo-LED ekran kullanılacağı açıklanırken, 0.2 mm ‘lik kalınlığında ve 1 gr’lık ağırlığı sayesinde varlığı ve yokluğunun farkında olunamayacak. Ayrıca bu teknoloji bu değerlerde, size 3 inç esnek Ultra High Defination ekranla tam bir gövde gösterisi yapacağa benziyor. Üzerinde entegre olarak 16 MP bir kamera ile de şaşkınlığınızı bir derece daha arttırmayı başarabilirler. Hatta öyle ki haberin yazısında sizlere dünyadaki en iyi selfie fotoğraf çekme imkanını sunacağını iddia ediliyor.

Ayrıca geliştirilme aşamasında olan bu giyilebilir akıllı eldivenin en son iletişim teknolojisi olan 5G ile entegre edileceği ve yine Wi-Fi 920.11 standardını destekleyeceği gelen bilgiler arasında. Peki Samsung Fingers ile bizleri neler bekliyor? İşten onlardan birkaçı.

Samsung Fingers ile Görüntülü Konuşun

Samsung’un bu geliştirdiği giyilebilir eldiven sayesinde görüntülü konuşmak belkide akla hayale gelmeyecek kadar kolay hale gelecek. Üzerindeki 16 MP ‘ lik bir kamera ve 5G iletişim standardı ile bu hem kolay hem de hızlı gerçekleşebilecek.

Samsung-Fingers

Palm Rec Sayesinde Hayata Dokunun

Üzerinde bulunan sensörler sayesinde sizi uyaracak, ve elinize bir buz kütlesi aldığınızda hem sesli heme Emo-LED ekran’ da uyarılar belirecektir. Yine sıcak bir su döküldüğünde bu anlamda size bu sıvının sıcak olduğunu anlatacak uyarlarla donatacak.

Samsung-Fingers_Palm-Rec-sensor

Sesiniz mi Kısıldı? Akıllı Eldiveniniz Varsa Problem Yok

Sesiniz kısıldı, artık konuşacak haliniz kalmadı, bu tam biz öğretmenlere göre bir icat diyebilirsiniz. Adeta bir ampflikatör gibi çalışan sistemle konuşmalarınızı bir mikrofondan yapacak ve yine aynı eldiven üzerindeki hoparlörden çevrenizdekilere duyurabileceksiniz. Üstelik bu sistemle parmak şıklatması da yanınınızdakilerin yüreğini ağzına getirebilir.

Samsung-Fingers_amp

Şarj Bitti Derdine Son

Bu akıllı eldiven diğer elektronik cihazlara bu anlamda fark atacak gibi duruyor. Şarj etmek konusunda sadece Güneş enerjisine ihtiyaç duyuyorsunuz, ve şarjınız bittiğinde elinizi güneş ışınına doğru tutmanız yeterli oluyor. Böylece akıllı telefonlarda yaşanan bu korkulu rüyaya bir son vermiş oluyorsunuz.

Samsung-Fingers_sarj

Artık Bu El Hareketleri Çok Anlamlı Hale Geliyor

Yapacağınız el hareketleri (jestler) artık çok daha anlamlı hale gelecek. Samsung akıllı eldivenle aşağıdaki görseldeki gibi bir sürü jest tanımlayıp bu jestlerle akıllı eldivene komutlar verebileceksiniz.

Samsung-Fingers-jest

Farklı Tasarımlar

Geliştirilme aşamasında olan bu ürün tabi ki farklı tasarımlarda üretilmek durumunda. Bir Harley Davidson hayranı için, soğuktan korunmak isteyen birisi için vb.

Samsung-Fingers_tasarim

Daha buna ek olarak birçok özelliği üzerinde barındıran bu akıllı eldiven ne zaman piyasaya sürülür, ne zaman gerçekleşir bilinmez. Ancak prototiplerdeki basit çizimler bile beni teknolojik anlamda çok etkiledi. Aşağıda Samsung tarafından hazırlanmış bu prototipte üzerinde barındırdığı özelliklerde görüntülenmiş. Böyle bir eldivenin varlığı gerçekten bu anlamda çok büyük bir teknolojik gelişim olur. Bekleyelim görelim.

Bu habere de bakabilirisiniz

https://polis365.com

Genç ‘teknoloji yıldızları’ hünerlerini sergiledi

İzmir’de, Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük İcraat Programı’nda yer alan Deneyap projesine katılmak isteyen öğrencilere yönelik uygulamalı …

Bir cevap yazın