Polisin Operasyon Tazminatı

Polislerin mağduriyeti bir an önce giderilmeli.Bazı üyelerimiz tarafından bize gönderilen maillerde mayıs ayında tazminatın yatacağı şeklinde bilgiler yer almakta.

Polislere operasyon terör tazminatı ödemesi 2015 yılında onaylanmıştı. Onaylanan düzenleme ile beraber 1 Ocak 2015 tarihinden 31 Aralık 2017 tarihine kadar yılda iki kez polislere terör tazminatı ödemesi memur zammı oranında kademeli olarak artarak ödendi. Bu ödemeler 2 yıl için Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirildi.

Söz konusu tazminatların 3’er yıllık periyotlar halinde yenilemesi yapılıyor. Bu kapsamda polislerin terör tazminatlarının 2018 yılı Ocak ayında ödenmesi gerekiyordu ancak dördüncü ayın bitmek üzere olmamıza rağmen polislerin terör tazminatları Maliye Bakanlığı tarafından hala onaylanmadı.

DÖRT AY GEÇTİ TERÖR TAZMİNATI İÇİN ONAY GELMEDİ

Polislere terör tazminatının verilmesine ilişkin düzenleme Maliye Bakanlığı tarafından yapıldı. Bu düzenleme Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Bu kapsamda polislere verilecek olan bu tazminatlar Bakanlar Kurulu onayıyla ödeniyor. Ancak Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün resmi web adresindeki takvimde polislerin terör tazminatı ödemeleri henüz gözükmüyor. Ocak ayında ödenmesi beklenen terör tazminatlarının Nisan ayının bitmek üzere olmasına rağmen hala ödenmedi.

YENİLEME TARİHLERİ

Bu konu ile ilgili olarak tazminatlara ilişkin yenileme işlemleri 1 Ocak 2018 tarihi ile 31 Aralık 2020 tarihlerini kapsayacak. Maliye Bakanlığından onay çıktığında polisler geriye dönük şekilde tazminat ödemelerini alabileceklerdir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Polis365.com

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu yürürlüğe girdi

7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu, 18 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe …

6 Yorumlar

  1. Çok beklemeyiz kardeş bu aybaşı yatar.

  2. Daha çok beklersiniz yatmasını…

  3. inşallah bakalım. Nisan bitti Mayıs gelmek üzere..

  4. Bize gönderilen mailde bu şekilde bilgi bulunmaktadır. Bizde tam bilmiyoruz ama mayısta yatacağını ümit ediyoruz.

  5. bencede artık yatmalı bu para..!

  6. İnşallah duyumlar doğru çıkarda paramızı alırız artık.

Bir cevap yazın